| Name | Anaesthetic Ventilator |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Keyword | Medical Anaesthetic Ventilator |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Child And Adult Pediatric |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Veterinary Anesthesia Machines,LV600 China Factory Price |
|---|---|
| Display | 8” TFT, Touch Screen, Top Light |
| Ventilation Model | VCV, PCV, Manual, Standby SIMV-V (Optional:SIMV-P,SPONT/PSV) |
| Tidal Volume | 20-1500ml(optional 10-1600ml), Electronic PEEP, Lung Mechanics Parameters. |
| Wave Form | Paw-T,Flow-T,V-T,CO2-T |
| Name | Easy To Use Veterinary Anesthesia Machines,LV600 China Factory Price Good After Service |
|---|---|
| Display | 8” TFT, Touch Screen, Top Light |
| Ventilation Model | VCV, PCV, Manual, Standby SIMV-V (Optional:SIMV-P,SPONT/PSV) |
| Tidal Volume | 20-1500ml(optional 10-1600ml), Electronic PEEP, Lung Mechanics Parameters. |
| Wave Form | Paw-T,Flow-T,V-T,CO2-T |
| Name | Operation Use Anesthesia Depth Multi-Parameter Monitor OSEN 8000D Purple Horn |
|---|---|
| Keyword | The Latest Generation Of Anesthesia Depth Multi-Parameter Monitor |
| Display | 12.1 TFT Color LCD Large Screen |
| Scope Of Application | Adults, Pediatric And Newborns |
| Material | Plastic, Steel |
| Name | Hospital Operation OSEN 8000D Use Anesthesia Depth Multi-Parameter Monitor |
|---|---|
| Keyword | The Latest Generation Of Anesthesia Depth Multi-Parameter Monitor |
| Display | 12.1 TFT Color LCD Large Screen |
| Scope Of Application | Adults, Pediatric And Newborns |
| Material | Plastic, Steel |
| Name | Handheld First-aid OSEN 8000Dmedical Multi-parameter Depth Of Anesthesia Monitor |
|---|---|
| Keyword | The Latest Generation Of Anesthesia Depth Multi-Parameter Monitor |
| Display | 12.1 TFT Color LCD Large Screen |
| Scope Of Application | Adults, Pediatric And Newborns |
| Material | Plastic, Steel |
| Name | Disposable EEG Sensor Compatible Modules Monitors 4 Electrodes Purple Horn |
|---|---|
| Keyword | 4 Electrodes EEG Sensor |
| Material | Conductive Adhesive |
| Size | 304*36mm |
| Disinfecting Type | 75% Alcohol |
| Name | Medical & Electric Syringe Pump, Keyboard Input, Easy Configure, Ce/Iso Approved |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.99ml, Step By 0.1ml |
| Flow Rate | 0.01-1800ml/h(max), Step By 0.1ml/h |
| Purge/Bolus Rate | 100-800ml/h(max), KVO Rate 3ml/h Or 1ml/h Or =flowrate |
| Accuracy | ±2% |