| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Feature | No Leakage |
| Oem | Accept |
| Style | 3 In 1 Vaporizer |
| Warranty | 1 YEAR |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Auto CPAP Machine For Home Non Invasive User-machine S25 Siriusmed |
|---|---|
| Keyword | CPAP Machine For Home Use |
| Weight | 0.8kg(without Humidifier) |
| Material | Plastic |
| Power Source | Electric |
| Name | High Flow Humidifiers HFNC Big Flow Oxygen Therapy Humidifiers HFO-1 Siriusmed |
|---|---|
| Keyword | Safety Standard HFNC Comply With Higher |
| Display | Color LCD Touch Screen |
| Humidity Output | >33 Mg/Lat37°C >12mg/Lat 34 C >12mg/Lat31'C |
| Flow Range | Adult 10 To 80 LPM |
| Name | Oxygen Concentrator Ready Stock Home Use Oxygen With Atomize Function V Series 5L |
|---|---|
| Keyword | Long Lifespan Of Molecular Sieves Oxygen-concentrator |
| Noise Level | ≤40dB |
| Type | Breathing Apparatus |
| Flow Range | 0.6 --5L |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Hospital And Home Use SL3C550 Low Temperature And Low Pressure Oxygen Concentrator For Siriusmed |
|---|---|
| Keyword | Low Temperature And Low Pressure Operation Oxygen Concentrator |
| Oxygen Concentration | 93±3% |
| Noise | 53dB(A) |
| Display | Intelligent Large-screen Easy Operation |
| Name | Auto CPAP Medical Portable Machine With Humidifier And Mask S25 Siriusmed |
|---|---|
| Keyword | Auto CPAP Non Invasive Machine With Humidifier And Mask |
| Weight | 0.8kg(without Humidifier) |
| Material | Plastic |
| Power Source | Electric |