| Name | HFO-1 Heated Humidified High Flow Oxygen Devices HFNC For Hospital |
|---|---|
| Keyword | Heated Humidified High Flow Oxygen Devices |
| Display | Color LCD Touch Screen |
| Unique Functions | SpO2, O2 Flush, Trend Review, Auxiliary O2 |
| Temperature Setting Accuracy | ±2℃ |
| Name | Hospital And Home Use Medical Oxygen Concentrator SL3C550 5L/10L |
|---|---|
| Keyword | 10 LPM-Dual Flows Medical Operation Oxygen Concentrator |
| Oxygen Concentration | 93±3% |
| Noise | 53dB(A) |
| Display | Intelligent Large-screen Easy Operation |
| Name | Medical Portable Touchscreen Siriusmed Ventilator |
|---|---|
| Keyword | Siriusmed Ventilator |
| Power Source | Electric |
| Material | Metal, Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Medical Portable Touchscreen Siriusmed Ventilator |
|---|---|
| Keyword | Siriusmed Ventilator |
| Power Source | Electric |
| Material | Metal, Plastic |
| Warranty | 1 Year |
| Name | Medical Equipment Test Tool-- G08, General-purpose Gas Flow Analyzer |
|---|---|
| Keyword | Siriusmed Ventilator |
| Warranty | 1 Year |
| Instrument Classification | Class I |
| Widely Usage Range | Suitable For Anesthesia Machine And Ventilator |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Name | EASY-TO-USE PRECISION INFUSION PUMPS, MI22, CE/ISO APPROVED HOSPITAL EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.1-9999.9ml, Step By 0.1ml |
| Flow Rate | 0.1-1800ml/h, Step By 0.1ml/h |
| Accuracy | ±5% |
| Purge/Bolus Rate | 1-1800ml/h Adjustable, ±20% |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Anesthesia Equipments & Accessories,Anaesthesia Machine,Breathing Apparatus |
|---|---|
| Instrument Classification | Class III |
| Product Name | Hospital Vaporizer Anesthesia Machine,Adult Anaesthesia Machine,Anaesthetic Machine With Ventilator Machine Price,Portable Anaesthesia Machine |
| Application | Operating Room,Applied For Child And Adult,Adult And Pediatric( 3kg Over) |
| Warranty | 1 Year |