| Name | INFUSION PUMPS, MI23, Low Cost CE/ISO APPROVED HOSPITAL EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.99ml, Step By 0.01ml |
| Flow Rate | 0.01-1800ml/h, Step By 0.01ml/h |
| Accuracy | ±5% |
| Purge/Bolus Rate | 1-2200ml/h, Step By 1ml/h |
| Name | INFUSION PUMPS, MI23, Chinese Factory Price CE/ISO APPROVED HOSPITAL EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.99ml, Step By 0.01ml |
| Flow Rate | 0.01-1800ml/h, Step By 0.01ml/h |
| Accuracy | ±5% |
| Purge/Bolus Rate | 1-2200ml/h, Step By 1ml/h |
| Product Name | Precision Micro Infusion Pumps, Chinese Factory Price Mi20, Ce/Iso Approved Hospital Equipment |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.99ml, Step By 0.01ml |
| Infusion Flow Rate | 0.01-1800ml/h, Step By 0.01ml/h |
| Accuracy | ±5% |
| Occlusion Pressure Rate | Three Levels: High, Medium, Low |
| Name | CHINA Price PRECISION SYRINGE PUMPS, MS31, CE/ISO APPROVED HOSPITAL EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Product Name | CHINA Price PRECISION SYRINGE PUMPS, MS31, CE/ISO APPROVED HOSPITAL EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Product Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | CHINA LOW PRICE EASY-TO-USE SYRINGE PUMPS, MS51, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Product Name | CHINA LOW PRICE EASY-TO-USE SYRINGE PUMPS, MS51, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off |
| Name | Made In China Veterinary Good Product, Infusion Pumps, Mi25, Ce/Iso Approved |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.99ml, Step By 0.01ml |
| Flow Rate | 0.01-1800ml/h, Step By 0.01ml/h |
| Purge/Bolus Rate | 1-2200ml/h, Step By 1ml/h |
| Accuracy | ±5% |
| Name | Made In China Veterinary Equipment, Infusion Pumps, Mi25, Ce/Iso Approved |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.99ml, Step By 0.01ml |
| Flow Rate | 0.01-1800ml/h, Step By 0.01ml/h |
| Purge/Bolus Rate | 1-2200ml/h, Step By 1ml/h |
| Accuracy | ±5% |
| Place Of Origin | CHINA |
|---|---|
| Model Number | HE-K-3 |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Metal |
| Quality Certification | CE ISO 13485 |