| Name | CHINA EASY-TO-USE SYRINGE PUMPS, MS37, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Machine Name | HIGH QUALITY SYRINGE PUMPS, MS37, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Function Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | LOWER PRICE SYRINGE PUMPS, MS37, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | LOWER PRICE SYRINGE PUMPS WHITE, MS37, CE/ISO APPROVED MEDICAL EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Machine Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | CHINA EASY-TO-USE SYRINGE PUMPS WHITE, MS58, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | CHINA PRECISION SYRINGE PUMPS GOOD QUALITY, MS58, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | CHINA EASY-TO-USE SYRINGE PUMPS WHITE, MS32, CE/ISO APPROVED ICU EQUIPMENT |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | Hospital And Home Use SSL3C510 Medical Oxygen Concentrator For Purple Horn |
|---|---|
| Keyword | Low Temperature And Low Pressure Operation Oxygen Concentrator |
| Oxygen Concentration | 93±3% |
| Noise | 53dB(A) |
| Display | Intelligent Large-screen Easy Operation |
| Name | Surgical Room Shadowless Operation Light Ceiling SX-II 700L Heal Force |
|---|---|
| Keyword | In Venipuncture Operation Shadowless Lamp |
| Number Of Bulbs | 80pcs |
| Illuminance(Lux) | 40,0000—140,000Lux |
| Color Temperature(K) | 3700K ~5000K |
| Name | HE-L700 Hospital Equipment Surgical Light For Examination Shadowless LED Operation Lamp |
|---|---|
| Keyword | 80pcs Of Bulbs Operation Shadowless Lamp |
| Illumination (adjustable) | 40,000-180,000Lux |
| Power Consumption (W) | 80 |
| Material | Metal, Steel, Stainless Steel |