| Name | Electro Hydraulic Operating Table Surgical Operation Theater Bed Siriusmed HE-608-T |
|---|---|
| Keyword | Using Microcomputer Control |
| Material | Metal, Steel, Stainless Steel |
| Trendelenburg | Two-stage Split Leg Plate |
| Controller | Visual Hand Press |
| Name | Siriusmed Medical Stainless Steel Manual Adjustable Table HE-608-T1 Surgical Operation Table |
|---|---|
| Keyword | Use Of Electric Pusher Transmission Technology |
| Equipped | One-key Reset Function |
| Bridge | Electric Built-in Kidney Bridge |
| Design | Head And Leg Plate Interchangeable Design |
| Name | Operation Use Anesthesia Depth Multi-Parameter Monitor OSEN 8000D Siriusmed |
|---|---|
| Keyword | The Latest Generation Of Anesthesia Depth Multi-Parameter Monitor |
| Display | 12.1 TFT Color LCD Large Screen |
| Scope Of Application | Adults, Pediatric And Newborns |
| Material | Plastic, Steel |
| Name | CE/ISO Approved Hospital Syringe Pump |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.999ml, Step By0.01ml |
| Sryinge Size | 2ml, 5ml, 10ml, 20ml, 30ml, 50/60ml |
| Bolus Rate | 2ml Syringe: 100ml/h; 5ml Syringe: 150ml/h; 10ml Syringe: 400ml/h; 20ml Syringe: 600ml/h; 30ml Syringe: 1000ml/h; 50/60ml Syringe: 2100ml/h |
| Alarm | Low Battery; Battery Exhausted, Air In Line, Door Open, A.C. And D.C. Off, Pause Overtime |
| Name | Portable Ventilator - Emergency Services - Light And Comfortable |
|---|---|
| Place Of Origin | CHINA |
| Model | Jogger |
| Application | Pediatrics And Adults |
| Material | Metal |
| Name | Transport Ventilator For COVID-19 - Jogger, Siriusmed Emergency |
|---|---|
| Model | Jogger |
| Application | Pediatrics And Adults |
| Material | Metal |
| Certification | ISO 13485; ISO 9001 |
| Name | Auto CPAP Machine For Home Non Invasive User-machine S25 Siriusmed |
|---|---|
| Keyword | CPAP Machine For Home Use |
| Weight | 0.8kg(without Humidifier) |
| Material | Plastic |
| Power Source | Electric |
| Name | V Series 5L Oxygen Concentrator Ready Stock Home Use Oxygen With Atomize Function |
|---|---|
| Keyword | Long Lifespan Of Molecular Sieves Oxygen-concentrator |
| Noise Level | ≤40dB |
| Type | Breathing Apparatus |
| Flow Range | 0.6 --5L |
| Name | V Series 5L Hospital Use Filter Home Use 96% Oxygen Concentrator Siriusmed |
|---|---|
| Keyword | Super Low Noise Oxygen-concentrator |
| Noise Level | ≤40dB |
| Type | Breathing Apparatus |
| Flow Range | 0.6 --5L |
| Machine Name | Precision Micro Infusion Pumps, Mi20, Ce/Iso Approved Hospital Equipment |
|---|---|
| Infusion Volume | 0.01-9999.99ml |
| Flow Rate | 0.01-1800ml/h, Step By 0.01ml/h |
| Accuracy | ±5% |
| Purge/Bolus Rate | 1-1800ml/h Adjustable, ±20% |